fbpx

Këto janë vizitat zyrtare të delegacioneve të huaja sot në Shkup

Gjatë ditës së sotme Maqedoninë do ta vizitojnë disa delegacione të shteteve të huaja në mesin e tyre janë inistrja shtetërore për Çështje Evropiane e Republikës së Irlandës, Helen Mekenti dhe sekretari shtetëror i Ministrisë së Punëve të Finlandës, Samuil Virtanen.

Në takimin e tyre në Shkup nikoqir do të jetë Bujar Osmani.

Gjithashtu vendin sot do ta vizitojë zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes së Kroacisë, Damir Kërstiçeviq. Ai do të takohet me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev dhe ministren e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska. Më pas në Kuvend do të takohet edhe me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close