fbpx

Është gjuajtur me mjet shpërthyes në një kafiteri në Q.T. “Mavrovasja”

Në Qendrën Tregtare “Mavrovasja” mbrëmë ka pasur shpërthim nga një mjet eksploziv në njërën prej kafiterive, ndërkaq përveç dëmit material nuk ka persona të lënduar, njofton Portalb.mk.

“Më 04.02.2019 rreth orës 01:35 është paraqitur se në një objekt hotelrierie në bulevardin “Kërste Arsenov” në Shkup i cili në atë kohë s’ka punuar, është gjuajtur me mjet shpërthyes. Nuk ka persona të lënduar. Sipas të paraqiturës, janë dëmtuar dritaret e objektit, por edhe dyqanet përreth. Është kryer ekspertizë dhe po punohet në pastrimin e rastit”, thonë nga MPB.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close