fbpx

Shoqata “Eco Guerilla”: Në Stermnicë po bëhet krim ekologjik (VIDEO)

Shoqata ekologjike “Eco Guerilla” sot nëpërmjet një video të shpërndarë në rrjetin social “Fejsbuk”, ka “denoncuar” krim ekologjik në fshatin Stermnicë, njofton Portalb.mk.

“Krim ekologjik ne Stermnicë, lumi Vardar. Është duke ndodhur tani. Banorë të papërgjegjshëm, hedhin çka munden nga traktori në lum. Kjo është tragjike, urgjentisht duhet reagim i ashpër nga policia. Minimumi konfiskim i traktorit dhe gjoba financiare. Pa gjoba të rrepta, ambient te pastër nuk do kemi. Falënderojmë qytetarët që na njoftojnë për këto veprime joqytetëruese dhe primitive”, shkruajnë nga “Eco Guerilla”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button