Raportohet për viktima gjatë një sulmi në një bazë në Iran

Televizioni shtetëror në Iran ka raportuar se ka ndodhur një sulm në një bazë paramilitare, ku është vrarë një person dhe janë plagosur pesë të tjerë, transmeton REL.

Televizioni shtetëror tha se sulmi në bazën paramilitare Basij në Nikshahr, në juglindje të Iranit, është kryer mëngjesin e sotëm.

Mohammad Hadi Marashi, zëvendësguvernatori provincial, i tha agjencisë së lajmeve IRNA, tha se të gjitha viktimat janë anëtarë të Basij. Megjithatë, nuk janë dhënë më shumë detaje për sulmin dhe askush nuk ka marrë përgjegjësi për të.

Forcat Basij janë një krah paramilitar i Gardës Revolucionare të Iranit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button