fbpx

Nissani ka përditësuar linjën e Micras

Linja e Nissan Micras është përditësuar për vitin 2019 me motor të ri, marsh automatik, e dizajn sportiv.

“N-Sport” vjen me motor 1.0-litërsh benzinë, motor që zëvendëson atë 0.9-litërsh, transmeton Koha.net. 

Nissani thotë se ky motor shpenzon më pak, emeton më pak gazra dhe ka performancë më të mirë.

Si rezultat, Micra e re ka 10 kuajfuqi më shumë në modelin që deri tash kishte 99 kuajfuqi.

Çmimi dhe specifikat e plota të modelit më të ri Nissan Micra pritet të zyrtarizohen së shpejti.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button