fbpx

Lenovo prezanton modelin e ri TinkPad X1

Lenovo ka prezantuar modelin e ri të laptopit të saj – ThinkPad X1. Modeli bazik do të përfshijë a 1.7GHz Core i5-3317U CPU dhe 4GB, 128GB SSD dhe grafikën HD të Intel.

Ky laptop është krijuar me qëllim që t’i bëjë konkurencë Apple MacBook Air. Gjithashtu, ndryshe nga herat tjera, tani Lenovo i ka kushtuar vëmendje edhe look-ut të jashtëm, me çka tani ofron një dizajn me një stil të veçantë në prekje të parë.

ThinkPad X1 është laptopi më i hollë nga Lenovo deri më tani, me vetëm 23 mm dhe përmban edicionin profesional të Windows 7./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button