fbpx

Maqedoni, u regjistruan edhe katër raste të reja të prekur nga fruthi

Në Maqedonia janë regjistruar edhe katër raste të reja të prekur nga fruthi, tre nga Shkupi dhe një nga Tetova, njofton Portalb.mk.

Ndërkaq dje u regjistruan tetë raste të reja, dy në Gjevgjeli dhe gjashtë në Shkup.

Nga Ministria e Shëndetësisë njoftuan se të shtrirë në spital deri tash janë 21 pacientë të prekur nga fruthi, kurse janë kundër tij janë vaksinuar 4.970 persona.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button