fbpx

Winnie dhe jo vetëm: ja modelet që thyen tabutë dhe ndryshuan idenë e të bukurës

Nga modelet më të mbushura tek ndërgjinoret, bota  e modës ka pasur disa figura që e kanë detyruar të ndryshonte, shkruan Bordo.al. 

20 vjecarja e kolme nigeriane Vivian Eyo-Ephraim u bë e famshme në mbarë botën pasi prillin e 2018-tës, promovoi costume banje për Asos.

Winnie Harlow është viktimë e vitiligos, dhe për këtë arsye, edhe e bullizmit në fëmijëri, por sot 25 vjecarja kanadeze është kthyer në një ikonë të modës

Carmen Carrera është modelja e parë transgjinore e  Victoria’s Secret

Jamie Brewer është modelja e parë me sindromën Down që sfiloi në pasarelat e javës nju jorkeze të modës

Slick Woods është modelja jo perfekte, me kokën e rruar, dhëmbët jo të rregullt e shumë tatuazhe. Megjithë këtë mbetet shumë e preferuar, edhe e vetë Rihanës që e ka kthyer në figurë të linjës së saj kozmetike “ Fenty Beauty“.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button