fbpx

Policia fitoi donacion prej dy veturave me shtypës të borës

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shkup dhe Organizata Ndërkombëtare për Emigrim, sot Ministrisë së Punëve të Brendshme i dhuruan dy vetura të terrenit me markë “Nisan Navara” dhe shtypës të borës që mundësojnë lëvizje në terren të vështirë, transmeton Portalb.mk.

Sistemi përbëhet me nga një shtypës për secilën gomë të veturës.

Veturat do të përdorën nga ekipet e intervenimit dhe për qasje të sistemeve telekomunikative të Ministrisë së Punëve të Brendshme për shkak mirëmbajtjes së tyre, thonë nga Ministria.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button