fbpx

Maqedoni, nesër do të bjerë borë dhe shi

Maqedonia nesër do të jetë nën ndikim e valës së re të ftohtë, që do të sjellë reshje të borës, ndërsa në pjesët juglindore të shiut, ku reshjet do të jenë të dendura.

Siç informojnë nga Drejtoria Hidrometeorologjike, pritet të bie shi mbi 30 litër në metër katror.

Në më shumë vende do të ketë reshje të borës dhe do të formohet shtresë e bardhë nga bora, në male mbi 50 centimetra, ndërsa në vendet më të ulëta nga 10 deri 20 centimetra.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button