fbpx

U zhduk aeroplani që po barte blerjen më të shtrenjtë të Cardiffit, Emiliano Sala

Cardiff City është duke kërkuar sqarime mbi raportimet e fundit se futbollisti Emiliano Sala ishte në aeroplanin që u zhduk nga radari në mbrëmë në Angli.

Kontrolli i Trafikut Ajror ka konfirmuar se aeroplani po udhëtonte nga Nantes drejt qytetit uellsian të Cardiffit kur u zhduk nga radari, transmeton Telegrafi.

Një gazetar nga Ouest France shkroi në rrjetet sociale se Sala ishte në aeroplan – por nuk kishte konfirmim.

Shqetësimet u ngritën kur djaloshi 28-vjeçar nuk arriti t’i përgjigjet mesazheve të klubit të ri.

Argjentinasi është blerja më e shtrenjtë e klubit anglez për një rekord marrëveshje trevjeçare në kohën kur transferua nga klubi francez.

Lojtari i ka kushtuar skuadrës angleze 17 milionë euro, por transferimi do të realizohej pas vendosjes së nënshkrimeve nga dyja palët.

Ndryshe, “HM Coastguard” tha se incidenti nuk ishte në zonën e kërkimit dhe shpëtimit të Mbretërisë së Bashkuar, megjithëse konfirmoi se kanë dërguar disa helikopter të gjurmojnë aeroplanin.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button