fbpx

Bukuroshja shqiptare ka fituar kurorën e “Miss New York USA” 2019

Florinda Kajtazi është kurorëzuar si vajza më e bukur në kompeticionin e bukurisë së “Miss New York USA 2019” të dielën mbrëma në 20 janar, shkruan Bordo.al. 

Bukuroshja shqiptare ka mundur të triumfojë në mesin e dhjetra vajzave të bukura dhe do të përfaqësojë New York-un në edicionin e 68-të të kompeticionit të bukurisë të “Miss USA”.

 

Florinda është 27 vjeçe, me origjinë nga Kosova dhe që prej shumë vitesh jeton në Yorkers të New York-ut. E nëse jeni kuriozë për jetën e saj private, këtë verë Florinda ka kurorëzuat në fejesë historinë e saj të dashurisë me partnerin e saj Mërgimin.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button