fbpx

Putin mbërriti në Beograd,nën masa të rrepta sigurie

Ka mbërritur në Serbi, nën masa të rrepta të sigurie, presidenti i Rusisë Vladimir Putin. Kreu i Kremlinit u prit në Aeroportin e Beogradit nga shefi i qeverisë serbe Aleksandar Vuçiç, transmeton TV21.

Vizita e Putinit në Serbi vjen në një moment delikat për Ballkanin, teksa po “hidhet” edhe ideja e shkëmbimit të mundshëm të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, sikundër taksa e vendosur nga Prishtina për Beogradin.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button