fbpx

VIP-at të cilët nuk e dinit se rrjedhin nga familje mbretërore

Disa aktorë dhe aktore kanë krijuar një karrierrë legjendare në Hollivud dhe edhe pse ne njerëzve të zakonshëm mund të na duken si mbretëresha dhe mbretër në fakt për habinë tonë disa prej yjeve të Hollivudit në fakt kanë lidhje gjaku me pjestarë të familjeve mbretërore, shkruan Bordo.al.

Ja cilët janë disa prej tyre.

Johnny Depp
Aktori I njohur për rolin e tij si Pirati I Karaibeve është një tjetër kushuri I Mbretëreshës Elizabeth. Më saktësisht kushuri I 20-të.

Uma Thurman
Fituesja e çmimit Oscar është kushurirë e 21 e Mbretëreshës përmes paraardhësit të saj Mbretit Edëard I të Anglisë.

Beyoncé
Beyonce nuk është vetëm Queen B pasi ajo është edhe kushurirë e 25 e Mbretëreshës Elizabeth II.

Brooke Shields

Shield është kushurira e 18 e Mbretëreshës Elizabeth nga ana e Henry II të Francës.

Ellen Degeneres
Një lidhje familjare mes Sir Thomas Fairax bën që Ellen DeGeneres dhe Kate Middleton, të jenë kushurira të largëta.

Hilary Duff
Duff u vendos në qendër të vëmendjes kur Findmypast.com I dha asaj titullin ‘Personi VIP më mbretëror I Amerikës” falë statusit të saj si qytetarja amerikanë me lidhje gjaku me Mbretëreshën. Duff është kushurirë e 18-të e Mbretëreshës Elizabeth falë Alexander Sportswood, një officer I ushtrisë Britanike I cili ishte stërnipi I Edward III.

Madonna
Sipas New England Historic Genealogical Society në Boston, ylli I popit është pasardhëse e Madaleine Ernard dhe bashkëshortit të saj Zacharie Cloutier me origjinë Francezo-Kanadeze që e bën atë kushuri të 9-të me Camilla Bowles.

Maggie dhe Jake Gyllenhaal

Motra dhe vëllai I preferuar I Hollivudit janë pasardhës të Eduardit III.

Familja Bush
Dinastia e familjes politike të Amerikës kanë lidhje me dinastinë mbretërore Britanike. Ata janë kushurinjë të 11-të të Princeshës Diana.

Tilda Swinton

Aktorja ikonike është pasardhëse e drejtëpërdrejtë e Robert the Bruce, mbretit Skocec I cili luftoi me Mbretin Edward I të Anglisë për kontrollin e Skocisë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button