fbpx

Maas i tha Pacollit, luftojeni korrupsionin dhe krimin

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është takuar në Berlin me homologun e tij gjerman, Heiko Maas, me ç’rast është biseduar për heqjen e regjimit të vizave për Kosovën.

Maas i ka kërkuar Pacollit që të luftohet korrupsioni dhe krimi i organizuar në Kosovë, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa në këtë takim u theksua edhe numri i madh i shqiptarëve që jetojnë në Gjermani.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button