fbpx

8 maska të rekomanduar nga dermatologët për të luftuar aknet

Aknet janë një problem i lëkurës që prekin jo vetëm moshat e reja, por edhe lëkurat e maturuara. Si thoni për një maskë që do të mund të zgjidhi të gjitha problemet e lëkurës tuaj? Sigurisht që do të donit! Anna Guanche është dermatologe e personazheve të famshëm botëror në Los Angelos dhe e di fare mirë se çfarë ju po kërkoni, shkruan Bordo.al. 

“Nëse ju keni pika të zeza dhe akne, maskat janë gjëja e duhur për lëkurën tuaj. Përmbajtja  e tyre ju mundëson heqjen e lëkurës së vdekur dhe pastron pikat e zeza”; ka treguar dermatologia e njohur për Elle.

Për probleme më të thella Anna sugjeron maskat me sulfur, duke qenë se janë antibakteriale. Më poshtë ju rendisim disa prej maskave që Anna sugjeron për tëv zgjidhur problemet e lëkurës tuaj.

Zgjedhja nr 1 e dermatologëve

Për çdo pjesë të trupit

Për eksfolim të thellë

Për një zgjidhje gjatë gjumit

Për të gjitha llojet e akneve

Një formulë më mjekësore

Për një efekt freskues

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button