fbpx

Shilegov, Filipçe dhe Carovska e vizituan foshnjën e parë që lindi në vitin 2019 (FOTO)

Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Milla Carovska, sot në Klinikën Universitare për Gjinekologji dhe Akusheri – Shkup e kanë vizituar foshnjën e parë që ka lindur në vitin 2019, njofton Portalb.mk.

Foshnja e parë që lindit në vitin 2019 është mashkull dhe ka lindur një minutë pas mesnatës, në Klinikën Universitare për Gjinekologji dhe Akusheri – Shkup.

Foshnja mashkull peshon 3.92 kilogramë, ndërkaq është i gjatë 52 cm.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button