fbpx

Protesta kundër Vuçiqit në Beograd

Sonte u protestua kundër pushtetit të Presidentit Aleksander Vuçiq në Beograd.

Kjo protestë që u mbajt  para fakultetit filozofik, dhe ka vazhduar drejt televizionit shtetëror dhe Kuvendit të Serbisë, mblodhi mijëra qytetarë.


Protesta po mbahet kundër qeverisjes së pushtetit të Aleksandër Vucic, derisa bëhet thirrje për rrëzimin e tij, shkruan Gazeta Observer.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button