fbpx

Moby: Why does my heart feel so bad

Kënga: Why does my heart feel so bad
Albumi: Play
Këngëtari: Moby

Richard Melville Hall i njohur me emrin e tij skenik Moby është një muzikant DJ dhe fotograf amerikan. Njihet shumë mirë për muzikën e tij elektronike e cila është unike, për mënyrën e jetesës së tij si vegan (person që nuk ka mish kafshe) dhe aktivist që mbron fuqishëm të drejtave të kafshëve.

Moby  që nga vitet e 1990 fitoi famën e tj botërore duke u bërë gradualisht i famshëm falë muzikës elektronike që e ka kompozuar në një mënyrë shumë të veçantë.

Ai ka shitur rreth 20 milionë kopje të albumeve në mbarë botën. Ai njihet si një DJ shumë i suksesshëm duke bërë remixe shumë këngëve të famshme botërore (The Smashing Pumpkins, Michael Jackson, David Bowie, Daft Punk, Brian Eno, Pet Shop Boys, Britney Spears, New Order, Public Enemy, Guns N’ Roses, Metallica)

Web sajti i Moby. /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close