fbpx

Hëngrën tabletat qetësuese, shpendët ecnin si të trullosura

Disa kalimtarë që ndodheshin në një park të Kalifornisë së Shteteve të Bashkuara, raportuan se panë gjatë orëve të mëngjesit një skenë të pazakontë, percjell Ora News.

Dhjetëra shpend, kryesisht rosa dhe pulëbardha ecnin si të trullosura, ndërsa disa prej tyre ishin shtrirë në shpinë me këmbët përjetë.

Të shqetësuar me ngjarjen, ata njoftuan organizatën që merret me çështjen e ambientit, të cilët e nisën njësitin përkatës për mbrojtjen e gjallesave.

Raportohet se gjendja e tyre ka ardhur si pasojë e tabletave qetësuese, që janë hedhur nga persona të papërgjegjshëm.

Hetimet kanë filluar, për të gjetur se kush i zbrazi tabletat që janë për zemër, kundër ankthit dhe depresionit, si dhe tableta për gjumë.

Pas trajtimit prej veterinerëve, të gjithë shpendëve iu është kthyer gjendja në normalitet.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button