fbpx

Maqedoni, u paralajmërua rikonstruimi i Qeverisë

Pas ndryshimeve kushtetuese paralajmërohet rikonstruimi i Qeverisë. Numri dy i ekzekutivit Bujar Osmani tha se partitë e koalicionit qeveritar kërkojnë që t’i ndryshojnë përfaqësuesit në ekzekutiv. Osmani nuk përmendi për emrat e ministrave që do të shkojnë dhe atyre që pritet të vijnë, transmeton Alsat M.

Më i përfoluri deri tani për të ikur nga Qeveria ka qenë zv/kryeministri Hazbi Lika, ndërsa nuk përjashtohet mundësia e këmbimit të dikastereve mes BDI-së dhe LSDM-së.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button