fbpx

Phatooni e realizoi projektin “KNOW MACEDONIA” (VIDEO)

Vlogeri tetovar, Faton Islami ose siç njihet ndryshe Phatooni, prezentoi para publikut projektin më të ri të tij, KNOW MACEDONIA. Tre video të një formati të ri u prezentuan para publikut tetovar në Hapsirën Sociokulturore në Tetovë, më datë 20 dhjetor, njofton Portalb.mk.

KNOW MACEDONIA është një projekt i përbërë prej tre videove të një formati më ndryshe. Ky projekt u financua nga Ministria e Kulturës dhe u realizua në kuadër të manifestimit “Evropianët e rinj”.

“Ky format i videove është një format i ri i videove që po publikojmë. Në plan të parë nuk është komedia mirëpo informimi në mënyrë zbavitëse”, shkruan Phatooni në faqen e tij në facebook.

Videot që u prezentuan para publikut ishin: “Fshati prej guri”, “ Treni i përgjakur”, dhe “ Ballistët-më shumë se një tifo grup”. Këto video u inçizuan në qytete të ndryshme të Maqedonisë, si: Tetova, Kërçova dhe Kratova dhe nxorrën në pah histori interesante që janë bërë pjesë e identitetit të këtyre qyteteve. Në rrjetet sociale deri më tani është publikuar vetëm videoja “ Ballistët- më shumë se një tifo grup” e cila u inçizua në stadiumin e qytetit të Tetovës. Ju ftojmë ta ndiqni videon të cilën e gjeni këtu, ndërkaq videot tjera do publikohen në ditët në vazhdim.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button