fbpx

Kalın në Maqedoni, takim me Pendarovskin

 Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, İbrahim Kalın, i cili ndodhet për vizitë në Maqedoni, u takua me Koordinatorin Kombëtar të Maqedonisë për NATO-n, Stevo Pendarovski, raporton Anadolu Agency (AA).

Kalın në takimin në Shkup me Pendarovskin dhe delgacionin e tij u shoqërua nga kryetari i Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA), Serdar Çam, zëvendëskryetari i Kryesisë së Çështjeve Fetare të Turqisë, Selim Argun, dhe ambasadorja e Turqisë në Shkup, Tülin Erkal Kara.

Si pjesë e delegacionit të Maqedonisë në takim morën pjesë zëvendësministri i Arsimit dhe Shkencës Petar Atanasov dhe deputeti Muhamed Zekiri.

Takimi vijoi prapa dyerve të mbyllura.

Kalın dhe delegacioni shoqërues do të marrin pjesë në aktivitetet që do të organizohen në Shkup me rastin e 21 Dhjetorit – Ditës së Arsimit në Gjuhën Turke në Maqedoni.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button