fbpx

Pa i gatuar, por me shije të paharrueshme: Mafinë me boronica dhe jogurt

Kjo ëmbëlsirë është ideale për të nisur mëngjesin. Provojeni!

Një recetë që mund ta shijoni edhe duke pirë çaj ose kafe, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 300 g miell të bluar butë,

– 8 g pluhur për ëmbëlsira,

– 250 g sheqer,

– 3 vezë,

– 120 g gjalpë,

_100 g boronica

– 150 g jogurt.

Përgatitja:

Përzieni në një enë të gjithë përbërësit e thatë.

Në enën tjetër tundni të bardhët e vezëve dhe shtojani të verdhët e vezëve, pastaj edhe të gjithë përbërësit e tjerë të njomë.

Ngjishni lehtë përbërësit e thatë me përbërës të njomë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button