fbpx

Valon Bela u plagos me dy plumba në Çair

Në një incident të armatosur në Çair, sonte u plagos me dy plumba Valon Bela . Pas plagëve të marra ai me urgjencë është dërguar në spital. Tani për tani sulmuesit janë të panjohur.

Bela para disa muajve u emërua drejtor ekonomik në Klinikën e Gjinekologjisë, transmeton Alsat.

Bela për së pari herë në skenë politike u paraqit përmes organizatës joqeveritare “ Realiteti”, ndërsa më vonë si lider i partisë Lidhja Shqiptare në vitin 2010 kur atë kohë për disa mediume pati deklaruar se qëllimi i tij është të ndajë Maqedoninë në tre  “kantone”, një kanton shqiptarë, një maqedon dhe një të përzier. Pastaj kjo parti shkrihet në PDSH-në e Menduh Thaçit, ku Valon Bela emërohet nënkryetarë partie.

Por, pas kalimit në BDI-në e Ali Ahmetit, ai njihet edhe për kërcënimin ndaj ish-kryetarit të Komunës së Çairit Izet Mexhiti, kur në qershor të 2016, sipas informatave që qarkullonin nëpër mediume, ai kishte kërcënuar me një plumb të mbështjellur në një pliko, pasi nuk ishte emëruar drejtor i fondit pensional.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button