fbpx

Jadon Sancho i tha ‘PO’ gjigantit evropian

Jadon Sancho është bërë njëri ndër lojtarët më të kërkuar në Evropë.

Talenti anglez është bërë cak i shumë skuadrave evropiane, fal formës së jashtëzakonshme që po kalon te skuadra gjermane, përcjell “lajmi.net”.

Real Madrid është duke tentuar transferimin e tij, ku janë të gatshëm që të ofrojnë 70 milionë euro.

Sancho në këtë sezon ka shënuar pesë gola dhe ka bërë shtatë asistime në 16 paraqitje në Bundesliga.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button