fbpx

Lajmi i vitit: Po zgjohet Michael Schumacher

Më 29 dhjetor bëhen pesë vjet nga lëndimi i Michael Schumacher.

Michael Schumacher kaloi për pothuajse pesë vite në komë, por që tani gjendja e tij ka ndryshuar.Legjenda e Formula 1 është duke u rikuperuar nga lëndimi i tmerrshëm që pësoi në alpet franceze, përcjell “lajmi.net”.

Sipas mediave gjermane, Schumacher është zgjuar nga koma, ku po qëndron në vilën e tij në Gjenevë.

Familja nuk dëshiron të jap detaje të hollësishme, por burimet brenda vilës bëjnë të ditur se ish-piloti i Ferrarit është zgjuar dhe nuk qëndron i shtirë në shtrat.

Schumacher do t’i mbush 50 vjet më 3 janar, e që do ta festoj me familjen e tij për herë të parë pas aksidentit tragjik.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button