fbpx

“Funny money”, në regji të Bashkim Ramadanit premierë më 20 dhjetor (FOTO)

Komedia teatrore “Funny money” do të shfaqet premierë në Teatrin e Tetovës, më 20 dhjetor, me fillim prej ora 19:00, transmeton Portalb.mk.

“Funny money”, me autor Ray Conney, në regji të Bashkim Ramadanit, porositë për publikun teatërdashës do t’i përcjellë nëpërmjet lojës së aktorëve: Muhamed Arifi, Valmira Hoti, Ermal Çanga, Sabina Memishi, Burhan Amiti, Arsim Kaleci, Shkumbin Zeqiri dhe Sami Mustafa.

Për skenën është angazhuar, Burim Latifi kurse për kostumet, Valdete Mustafa.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button