fbpx

Reperi shqiptar bën gjestin fisnik, dhuron shtëpi të reja për familjet në nevojë

“Bëj mirë, dhe ji i mirë, nëse dëshiron vërtet të ndryshosh dicka, nise me veten tënde“!! Shumë emocionues mesazhi i Capital T, dhe këtë ndjesi e përforëcon akoma më shumë gjesti i tij I vecantë: kengetari i ështe bashkuar nismës së shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkanit“, të drejtuar nga filantropi Halil Kastrati për të dhuruar 5 shtëpi të reja, shkruan Bordo.al.

“Ne u nisëm, ka shkruar reperi- 5 palë celësa; po gëzohen pesë familje nevojtare me shtëpi të reja. Me ne sot Trim Ademi, Capital T. Bamirës, Zoti jua shpërbleftë, “ ishte komenti i Kastratit në Instagram!

Një veprim i admirueshëm që padyshim do t`i sjellë shumë gëzim, jo vetëm atyre që përfituan prej tij, por edhe atyre që e bënë!!

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button