fbpx

Italia mësoi datat e ndeshjeve për kualifikimin në EURO 2020

Kombëtarja e Italisë ka mësuar datat se kur do të fillojë rrugëtimi i tyre për në EURO 2020.

‘Azurët’ do të përballen me: Bosnia & Herzegovina, Greqinë, Armeninë, Finlandën dhe Lihtenshtajnin, përcjell “lajmi.net”.

Ndeshja e parë do të zhvillohet në stadiumin “Olimpico’ të Romës ndaj Finlandës  dhe ndeshja e fundit përfundon më 11 nëntor në Armeni.

Më poshtë mund t’i shikoni ndeshjet e Italisë për EURO 2020:

Itali-Finlanda –  e shtunë ,23 mars

Itali-Liehtenshtajn – e martë, 26 mars

Greqi-Itali – e shtunë, 28 mars

Itali-Bosnia – e martë, 11 qershor

Armeni-Itali – e enjte, 5 shtator

Finlandë-Itali – e diele, 8 shtator

Itali-Greqi – e shtune, 12 shtator

Liehtenshtajn-Itali – e martë, 15 tetor

Bosnia-Itali – e premte, 15 nëntor

Itali-Armeni – e hënë, 18 nëntor.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button