fbpx

Greva në Idrizovë, drejtori Mojsoski: Do të shohim a do ketë grevë kur të vije dreka

Të burgosurit në “Idrizovë” kanë nisur grevë urie, për shkak se nuk janë përfshirë në ligjin për amnisti që është duke u përpiluar, me të cilin do të lirohen nga faji vetëm të dënuarit e rastit gjyqësore për 27 prillin e vitit 2017 në Kuvendin e Maqedonisë, transmeton Portalb.mk.

Të burgosurit me letër e kanë njoftuar drejtorinë e Burgut të “Idrizovës”, dhe kanë paralajmëruar se greva do të eskalojë nëse Qeveria e Maqedonisë nuk ia plotëson kërkesat.

Drejtori i “Idrizovës”, Bobi Mojsoski, ka njoftuar se e ka marrë letrën, dhe ka theksuar se greva do të vazhdojë dy ditë.

Si i revoltuar ka thënë “Do të shohim a do të ketë grevë kur të vije dreka”, ka thënë Mojsoski.

Për grevën ka reaguar partia opozitare shqiptare, Aleanca për Shqiptarët të cilët e kanë quajtur të logjikshme dhe të pritshme.

LEXO: Greva në Burgun e Idrizovës, ASH-ja: E logjikshme dhe e pritshme

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button