fbpx

Vijojnë seancat gjyqësore për “Monstrën” dhe “27 Prillin” (FOTO)

10:35 – Seancat gjyqësore për “Monstrën” dhe “27 Prillin” kanë filluar në ora 11:00 dhe jo siç ishte planifikuar transmeton Portalb.mk

Shkak i shtyerjes ishte ndezja e alarmit për zjarr.

 

**************************************************

10:15 – Në Gjykatën në Shkup, sot me fillim prej ora 10:00 është dashur të mbahet seancë gjyqësore për rastin “Monstra” dhe për “27 Prillin”, por nga shkaqe teknike, është ndezur alarmi, njofton Portalb.mk.

Të gjithë gazetarët, familjarët të të akuzuarve në këto raste si dhe avokatët mbrojtës janë jashtë objektit të gjykatës.

Në objektin e ri të Gjykatës nuk është hera parë që ndodh kjo, edhe në hapjen e tij, po për shkaqe teknike, qe ndezur alarmi.

LEXO: “Monstra”, mjekësia ligjore do të deklarohet për trupat e vrarë, familjarët e viktimave bojkotojnë seancën
LEXO: Ish-kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanovski do të dëshmojë për ngjarjet e 27-prillit

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button