fbpx

Njëzet çmimet në Kënga Magjike 2018, triumfoi Flori Mumajesi me “Plas” (VIDEO)

Këngëtari Flori Mumajesi zgjodhi sërish një baladë për t’u paraqitur në Kënga Magjike, por kësaj radhe ajo i siguroi dy çmime, “Balada më e mirë” dhe vendin e parë, përcjell Portalb.mk.

Derisa Flori doli në skenë për ta marrë çmimin “Balada më e mirë”, ai iu dha fund njëherë e mirë spekulimeve rreth dedikimeve për Elvana Gjatën.

“Të dua mam”, tha Flori.

Çmimet tjera të Kënga Magjike 2018:

Kënga Hit – Aurela Gaçe & Eli Fara
Best Balade – Flori Mumajesi
Interpretimi më i mirë – Era Rusi
Best Performance – Ronela Hajati
Etno Trend – Artiola Toska & Bruno
Best To Invest – Krusita
Magjia e Parë – Olsi Bylyku & Lorenc Hasrama
RTV21 – Ardit Çuni & Daniela Toçi
Best Male Voice – Mentor Haziri
Kritika më e mirë – Rozana Radi
Produksioni Jon Music – Kejsi Tola
Euro Trend – Manuel Moscati & Matteo Becucci
Best Artist On Web – Fifi ft Mc Kresha
Best Duet – Flori Nazifi & Inis Neziri
Kënga Stil -Rovena Dilo ft Onat
Çesk Zadeja – Erik Lloshi
Best New Artist – Vendi Mancaku
Tv Klan – Klajdi Haruni
Best Group – Revolt Klan
Best Female Voice – Venera Lumani

Veçantia e mbrëmjës së Kënga Magjike 2018, është së solli në një skenë artistin me famë botërore, Saimir Pirgun, të shoqëruar nga Pirro Çako dhe vetë kreatori i Këngës Magjike, Ardit Gjebrenë.

Çako – Pirgu – Gjebrea

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button