fbpx

Wilder-Fury, orari i fillimit të meçit me kohën tonë

Meçi mes Deontay Wilder dhe Tyson Furyt është një nga përballjet më të mëdha në dekadën e fundit në sportin e boksit në kuadër të peshave të rënda.

Wilder do të mbrojë titullin e WBC kundër britanikut, ndërsa fituesi me shumë mundësi do të përballet pastaj me kampionin e padiskutueshëm të peshave të rënda,Anthony Joshua, transmeton Telegrafi.

Të dy janë të pamposhtur, amerikani (40 fitore, 39 me nokaut, asnjë humbje) vjen nga fitorja ndajLuis Ortiz, kurse Fury (27 fitore, 19 me nokaut, asnjë humbje) dëshiron titullin pas triumfeve të fundit ndaj Francesco Pianeta dhe Sefer Seferit.

Deontay Wilder dhe Tyson Fury gjatë konferencës për media në New York (Foto: Mike Stobe/Getty Images/Gulvier)

Normalisht interesimi për këtë përballje është shumë i madh edhe në vendin tonë, përkundër se orari i meçit është paksa i papërshtatshëm.

Më poshtë keni detajet dhe në fund një sondazh ku mund të shpreheni mendimin tuaj:

Ku zhvillohet meçi?

Në arenën Staples Center, Los Angeles, Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Data?

E diel, 2 dhjetor 2018 (Me kohën tonë)

Koha kur fillon?

Si gjithmonë, meçi kryesor zhvillohet i fundit dhe fillimi i tij varet paksa edhe nga mënyra se si përfundojnë përballjet tjera paraprake.

Por, me kohën tonë meçi Wilder-Fury pritet të fillojë në orën 06:00 të mëngjesit të së dielës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button