fbpx

“Gjilpërë e thatë”, vjen si eskpozitë më 30 nëntor në Gostivar

Më 30 nëntor, në ora 19:00, në Galerinë Kult në Gostivar do të hapet ekspozita “Gjilpërë e thatë”, transmeton Portalb.mk.

Ekspozita do të shpalosë punime artistike të studentëve të arsimit të lartë nga Gostivari si: Amra Shabani, Anastasija Mojsoska, Burak Çelik, Egzon Durmishi, Fatbie Dalipi, Fjolla Bexheti, Korab Ahmeti, Mario Markoski, Sabur Resiti, Samija Osmani, Semir Elezi dhe Sibel Vejseloska. Ekspozita organizohet nga asociacioni për Art dhe Kulturë “Silindart”.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button