fbpx

Fotografitë që shfaqin Britaninë tash dhe para 150 vjetësh

Fotografitë e shkrepura në të njëjtin vend në ditët e sotme dhe para një shekulli, tregojnë të ardhmen e largët që u bë përditshmëri një shekull më pas, përcjell Koha.net.

Pallati Kensinton dhe Katedralja Wells janë identike, por fotografia e vitit 1872 flet për ndryshim të madh në gurët e Stonehenge.

Fotografitë bardhezi janë shkrepur 150 vjet më parë kur fotot ishin arritje e madhe për atë periudhë.

Image

Image
Wells Cathedral
Image

Image
Rrugët e Kensingtonit dhe Chelseat lagjeve më të shtrenjta për jetesë në Britani të Madhe.
Image

Image
Torquay, vend fort i popullarizuar për pushime në periudhën viktoriane.
Image

Image
Rruga Kensington High Street dhe Kensington Church Street.
Image

Image

 

Image

Image

 

Image

 

Image

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button