fbpx

Rama dhe Meta bashkë në Prizren, përuruan shtatoret e 3 liderëve historikë

Ceremonia për përurimin e shtatoreve të tre drejtuesve historikë të Lidhjes së Prizrenit, ka bërë bashkë në Kosovë, Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama, pak kohë pas përplasjes së tyre për dekretin e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi, njofton TCH.

Bustet e tre liderëve historikë, Ymer Prizreni, Abdyl Frashëri dhe Sylejman Vokshi, janë vendosur në Kompleksin Monumental të Lidhjes së Prizrenit, në kuadër të shënimit të Vitit Mbarëkombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Rama dhe Meta kanë qëndruar përkrah kryeministrit të Kosovë, Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarit Kadri Veseli teksa bërë homazhe dhe vendosën kurora lulesh pranë shtatoreve.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button