fbpx

VMRO-DPMNE do të organizojë protesta kundër qeverisë

Duke filluar nga 28 nëntori, me vendim të Komitetit ekzekutiv, VRMO-DPMNE, do të organizojë protest kundër qeverisë, njoftojnë nga kjo parti, njofton Portalb.mk.

Nga VMRO-DPMNE njoftojnë se protesta e pare është planifikuar për 28 nëntor siç thuhet në nderë të një vjetorit kur deputetët, aktorët, këngëtarët janë arrestuar për terriorizëm të shpikur.

Protesta do të fillojë në orën 17, nga selia e VMRO-DPMNE-së dhe do të përfundojë para qeverisë së Maqedonisë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button