fbpx

Liverpool vazhdoi kontratën e senegalezit Sadio Mane

Klubi anglez Liverpool ka vazhduar kontratën me futbollistin senegalez Sadio Mane, transmeton Anadolu Agency (AA).

Liverpool njoftoi përmes një deklarate në faqen zyrtare të internetit se kontrata e 26-vjeçarit Mane është vazhduar dhe se ai mund të vazhdojë t’i shërbejë klubit për vite të gjata.

Sipas mediave britanike, kontrata e Manes, e cila do të përfundonte në vitin 2021, është vazhduar deri në vitin 2023.

Gjatë 89 paraqitjeve të tij me fanellën e Liverpoolit, Mane, futbollist i krahut, ka shënuar 40 gola dhe 18 asistime, ndërsa në 58 paraqitjet në kombëtaren e Senegalit ka tundur rrjetën 15 herë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button