fbpx

Ngjarja e rëndë në Astir, policja që humbi gishtat e dorës tregoi çastin e tmerrit

Ngjarja e rëndë, pas protestës së dhunshme  në zonën e Astirit në Tiranë, ka tronditur të gjithë opinion publik. Ina Nuka, policja që u plagos në dorë, në një rrëfim për emisionin “Open” me Eni Vasilin në Top Channel, tregoi momentin e plagosjes nga një plasëse, e cila lëndoi edhe kolegë të tjerë të saj.

“Ishim me shërbim te Parlamenti për protestën. Situata agravoi dhe turma nisi të shtynte. Isha në rreshtin e dytë dhe një nga këto plasëset më ra në trup dhe u mundova ta shmang me dorën e djathtë, pasi e kisha në pjesën e qafës”, tregon Nuka.

Gjatë mbrëmjes, Inën e ka vizituar në spital edhe Kryeministri Rama.


Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button