fbpx

Pasi u nervozua me anulimin e fluturimit, pakistanezi ia vuri flakën bagazhit (Video)

I nervozuar që u anulua fluturimi, si pasojë e kushteve klimatike, një pasagjer ka provuar t’ia vinte flakën bagazhit në mes të aeroportit të Islamabadit në Pakistan.

Në mënyrë që të ndalohet ndonjë veprim i tillë, sigurimi ka intervenuar për ta ndaluar pakistanezin, ndërsa nuk raportohet për përhapje të zjarrit, transmeton Telegrafi.

Thuhet se ai ishte nervozuar, sepse aeroplani me të cilin do duhej të fluturonte një ditë më parë, ishte anuluar për shkak të problemeve teknike. Njoftimi se nuk do të udhëtojë, për shkak të motit të keq, ka bërë që ai të humbë kontrollin.

Tymi është shpërndarë nëpër hapësirat e aeroportit dhe të pranishmit nisën të bënin panik, derisa nuk intervenuar njësitet zjarrfikëse.

“Nuk ka fluturim në mot të keq, të gjithë janë të akomoduar nëpër hotele”, thuhet të raportin zyrtar, pa dhënë hollësi për të ndaluarin. /Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button