fbpx

Hajdutët i vjedhin shtëpinë arbitrit që ‘skuqi’ Higuain

Hajdutët kanë hyrë në shtëpinë e arbitrit Paolo Mazzoleni javën e kaluar, duke i vjedhur dy kompjuterë, makinën e gruas dhe disa bilbila, njofton Telesport.

Mazzoleni ishte arbitri i Milan-Juventus të dielën e kaluar, duke nxjerrë me karton të kuq Gonzalo Higuain për shkak të protestës së ashpër të sulmuesit argjentinas.

Por vetëm dy ditë përpara, të premten më 8 nëntor, shtëpia e Mazzoleni-t është vjedhur, sipas L’Eco di Bergamo.

Kriminelët kanë hyrë në shtëpinë e tij në Alzano Lombardo duke i vjedhur makinën e gruas, dy kompjuterë, dy ora dhe bizhuteri.

Hajdutët gjithashtu kanë vjedhur disa bilbila dhe uniforma arbitrimi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button