fbpx

Vendet më të bukura të Italisë që duhet ti vizitoni patjetër

Italia është një ndër destinacionet më të preferuara për pushime në të gjithë botën dhe kjo nuk është habi. Gjithësesi jo çdo vend që viziotohet duhet të jetë patjetër Firence apo Gjiri I Amalfit. Më poshtë ju paraqesim disa nga vendet më të bukura të Italisë që duhet ti vizitoni patjetër për pushime, shkruan Bordo.al. 

Via Krupp, Capri

San Cassiano
San Gimignano, Toskanë
Ishulli Bella, Siçili
Praiano
Campo de’Fiori, Romë
Bolonjë, Emilia-Romagna
Ostuni, Pulia
Dorsoduro, Venecia
Varenna, Liqeni Komo
Locorotondo, Pulia
Santa Margherita
Brera, Milano
Camogli, Liguria
Matera, Basilicata
Rinella Bay, Salina,Ishujt  Aeolian 
Basilica San Miniato, Firence
Villa Cimbrone, Ravello
Mazzorbo, Venecia
Kisha San Biagio, Montepulciano
Pantelleria
Liqeni Orta
Arkipelagu La Maddalena , Sardenjë
Scilla, Kalabri
Spoleto, Umbria
UNESCO Ravenna, Emilia Romagna
Plazhi Due Sorelle, Sirolo
Burimi/Harper’s Baazar

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button