fbpx

Maqedoni, nga mesnata do të ulen çmimet e derivateve

Çmimi i benzinës nga mesnata do të ulet për 4.5 denarë, ndërsa i dizelit për 3 denarë si dhe i vajit ekstra të lehtë për 3.5 denarë, njoftoi kryetari i Komisionit Rregullator për Energjetikë, Marko Bilsimovski, transmeton Portalb.mk.

“Sot kemi një nga uljet më të mëdha të çmimeve të benzinës dhe dizelit nga kur ekziston Komisioni Regullator për Energjetikë. Kjo rritje nuk është shërbimi ynë, siç ishte edhe shtrenjtimi më parë jo për fajin tonë, por bëhet sipas trendëve të berzës së naftës”, deklaroi Bislimovski.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button