fbpx

‘Het-trik’ i vashave nga Kosova, në finale edhe Nora Gjakova

Edhe Nora Gjakova ka siguruar finalen në Grand Prix e xhudos në Uzbekistan.

Pas Majlinda Kelmendit dhe Distra Krasniqit të cilat kaluan në finale edhe Nora Gjakova është kualifikuar në finale të Grand Prixit, transmeton Lajmi.net.

Xhudistja Gjakova në gjysmëfinale ka mposhtur garuesen nga Sllovakia, Kaja.

Në finale, Nora do të përballet me gjermanen Theresa Stoll.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button