fbpx

Në moshën 49 vjeçare, ndërroi jetë muzikanti Roy Hargrove

Trumpeteri Roy Hargrove, një muzikant i pangopur i cili dha tingujt e xhazit nëpër një gamë të gjerë stilesh dhe fitoi dy Grammys, ka vdekur në moshën 49 vjeç, tha menaxheri i tij të shtunën.

Hargrove vdiq në Nju Jork të premten nga një sulm kardiak që rrjedh nga një luftë e gjatë me sëmundjen e veshkave, tha menaxheri i tij Larry Clothier, përcjellë Indeksonline.

Shumë nga kolegët e Hargrove e konsideronin atë si trumpetuesi më i madh i brezit të tij.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button