fbpx

Aksident në hyrje të fshatit Rashçe, treni e ka goditur autobusin (FOTO)

Sot rreth ores 10:30 ka ndodhur një aksident rrugor në hyrje të fshatit Rashçe ku treni i ka rënë autobusit me linjë 11, i cili kalon në këtë fshat, transmeton Portalb.mk.

Sipas informative që kemi arritur t’i marrim nga banorët, në autobus nuk ka pasur udhëtarë të tjerë përveç shoferit, i cili ka marrë lëndime të vogla dhe është dërguar në spital si dhe nuk dihet se çfarë dëmi material konkretisht është shkaktuar. Siç shihet në fotografi, treni ka goditur pjesën e pasme të autobusit. Rruga në hyrje të fshatit është e bllokuar dhe për më tepër informata presim njoftim nga Ministria e Punëve të Brendshme, ku pjesëtarë të policisë janë në vendngjarje.

Foto: Rinia e Fshatit Raçe

Foto nga Rashçe Lajm

Image may contain: sky, bus and outdoor

Image may contain: bus and outdoor

Image may contain: outdoor

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button