fbpx

Volkswagen me edicion të veçantë të Amarokut

Volkswageni ka lansuar edicionin e veçantë të “pick-upit” Amarok Aventura.

Ndryshimet në kozmetikë, siç janë rrotat 20-inç dhe trupin më sportiv, ia kanë mundësuar këtij modeli që të kushtojë 40 mijë funte, përcjell Koha.net. 

Aventura është i fuqizuar nga motori 3.0-litra V6 diesel. Ky motor ka 254 kuajfuqi dhe ka tërheqje me katër rrotë.

Image

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button