fbpx

Kush është gruaja me trupin më të bukur në botë sipas shkencëtarëve

Për kërkuesit e Universitetit te Teksasit, trupi perfekt i femrës është ai më gjatësinë 1.68 metra i gjatë. Dhe nuk është e dobët fare, por me forma. Shkenca e pat vendosur përpara disa kohësh se figura më perfekte e femrës në botë është modelja, aktorja dhe prezantuesja britanike Kelly Brook e ai vlerësim nuk është rrëzuar deri më tani, shkruan Bordo.al. 

 

Përmasat e saj janë  99-63-91 – dhe nuk ka bërë ndërhyrje plastike.

Studimi tregonte se stereotipi i trupit të femrës të konsideruar “ disi të rrumbullakët“ është aktualisht, njëri prej atyre që i afron më shumë perfeksionit dhe që shihet si “ trupi vërtet harmonik“. Kelly së fundi është shëndoshur ca, megjithatë vazhdon të mbetet mjaft e preferuar për shkak të formave të saj.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button