fbpx

Ja sa do të mungojë Emre Can te Juventusi

Është bërë e ditur tashmë se sa do të mungojë Emre Can te Juventusi.

Emre Can i është nënshtruar një operacioni në Frankfurt të Gjermanisë, ku e kaloi me sukses.Sipas njoftimit të Juventusit, mesfushori gjerman do të mungojë rreth 40 ditë, përcjell “lajmi.net”.

Emre Can u bë operacion, pas problemeve që kishte me gjëndrat tiroide, mirëpo do të mungoj deri në dhjetor.

Natyrisht se mungesa e gjermanit do të jetë e ndjeshme, pasi Allegri ka në dispozicion vetëm mesfushorët si, Blaise Matuidi, Rodrigo Bentancur dhe Miralem Pjanic.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button